Robotyzacja.com

..robotyka wokół naszych myśli

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

HeartLander

Email Drukuj
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Obecny prototyp jest robotem pełzającym a jego ciało zbudowane jest z duch modułów, każdy ma 6,5 mm wysokości i 10 mm długości. Ta kostrukcja nie wymaga rozcianania pacjęta w celu dokonania operacji na sercu, jest równiez tańsza od tradycyjnych operacji.

 

Image

Image 


{mosgoogle}

Robot porusza się jak robak odpowiednio wyginając obydwa moduły dzięki temu może poruszać się do przodu jak również skręcać. Napędzany jest silnikiem liniowym. Cykl ruchu jest kontrolowany przez oprogramowanie i kontrolera.

Ruch oraz operacja kontrolowane są przez joystick i graficzny interfejs który umożliwia  obserwacje. Robot  posiada miniaturową CCD kamerę wideo. W przyszłości front robota zostanie wyposażony w specjalistyczne narzędzia.

Robot nie został jeszcze dopuszczony do operacji na ludziach, obecnie prowadzone są testy na świńskim sercu.Przed HeartLanderem wciąż mnóstwo testów. Ale te, które przeprowadzili naukowcy z Carnegie Mellon University's Robotics Institute w Pittsburgu, wypadły bardzo dobrze. Lekarze mają więc nadzieję, że reszta pójdzie jeszcze lepiej.

Image 

 
Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Szukaj artykułu

Partnerzy


Tematy pokrewne