Robotyzacja.com

..robotyka wokół naszych myśli

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Sumo Robotów 2007

Email Drukuj
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Już 14 kwietnia w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo / Berdychowo odbędzie się IV Festiwal Robotów oraz Zawody Sumo Robotów. Festiwal organizowany jest przez Instytut Automatyki i Inżynierii Informatycznej oraz Koło Naukowe CybAiR z Politechniki Poznańskiej, przy współpracy firmy IP System Control , firmy ASTOR, firmy DLF Sp. z o.o. oraz firmy P.P.H. WObit Witold Ober. Dotychczasowe edycje Festiwalu „CybAiRBot” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem konstruktorów robotów, wystawców, publiczności i mediów.

Image 


Organizatorzy Festiwalu przygotowują w tym roku jeszcze więcej atrakcji. Planowane są pokazy robotów przemysłowych, edukacyjnych i robotów specjalnych. W ramach Festiwalu „CybAiRBot'2007” odbędzie się po raz kolejny turniej robotów sumo. W zawodach walczyć będą autonomiczne, inteligentne roboty mobilne, których zadanie polega na samodzielnym zlokalizowaniu przeciwnika i wypchnięciu go poza ring, podobnie jak ma to miejsce w prawdziwych walkach sumo. Organizatorzy spodziewają się w tym roku udziału kilkudziesięciu drużyn robotów sumo z całej Polski.

W ramach Festiwalu odbędzie się także konkurs na najciekawszą konstrukcję robota amatorskiego. Dla publiczności przygotowano ponadto wiele prezentacji, wykładów oraz konkursy z nagrodami.

Udział w Festiwalu może wziąć każdy. Wstęp dla publiczności jest wolny. Rozpoczęcie imprezy o godz.10.00.

Szczegółowe informacje dostępne są na oficjalnej stronie internetowej Festiwalu: www.sumo.put.poznan.pl.

 

„CybAiRBot'2005”


 „CybAiRBot'2006”

 

 

 

 

 
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Szukaj artykułu

Partnerzy


Tematy pokrewne